1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
  2. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  3. Rozpoczynamy od wtorku miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli MB Różańcowej, szczególnie dzieci i młodzież.
  4. We wtorek na nabożeństwo różańcowe zapraszam dzieci kl. II z rodzicami.
  5. W środę różaniec poprowadzi młodzież I klasy gimnazjum, a po nabożeństwie różańcowym spotkanie z młodzieżą i ich rodzicami.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie według następującego porządku:
    • w środę od godz. 15.30 dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum,
    • w piątek po południu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym miesiącu proszę mieszkańców Okręgu.
    • Spowiedź od 15.30 będzie więcej księży. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi.
  7. W I piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  8. W I sobotę o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  10. 19 X w sobotę w Żabnie rozpocznie się kurs przedmałżeński.
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w czwartek pomagali w transporcie pisku na nowe alejki na cmentarzu. Proszono, aby nie dziękować imiennie, ale z serca wszystkim dziękuję, było trochę parafian z ciągnikami do pomocy z prawie wszystkich wiosek, a z tych co nie byli myślę, ze włączą się w prace parafialne.
  12. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Bogusławie i WiesławowiSobota z USA, Józefie i JózefowiSobotaz Biskupic.
  13. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj przeczytamy m. in. w zeszłym tygodniu papież Franciszek zdecydowanie stanął w obronie dzieci nienarodzonych. W przemówieniu do lekarzy powiedział, że: „każde dziecko nienarodzone, a skazane niesprawiedliwie na aborcję, ma oblicze Jezusa Chrystusa”. W Polsce trwają intensywne działania na rzecz całkowitego zakazu zabijania dzieci ienarodzonych. Los projektu, trzeciego od 2011 roku, jest już w rękach posłów. Ustawa z 1993 roku, obowiązująca do dzisiaj, dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu matki, ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie dziecka zagrażające jego życiu, a także gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Obywatelski projekt rozpatrywany w najbliższych dniach zakazuje aborcji z powodu choroby nienarodzonego dziecka. W 2011 roku, aż 620 aborcji na 699 przeprowadzono z tego właśnie powodu, oraz co dokładnie powiedział papież Franciszek, udzielając wywiadu jezuickim czasopismom?