1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.00 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Błogosławiony Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
  2. Pod kościołem składka na pomoc dla narodu syryjskiego i są do nabycia „Chlebki Miłosierdzia” też jako pomoc dla Syrii.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  4. W środę różaniec poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum. Bardzo proszę młodzież i rodziców na krótkie spotkanie po nabożeństwie.
  5. Kurs przedmałżeński w parafii Żabno rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 19.00.
  6. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaplanowała w dniach 12-13 X 2013 Dzień Maryjny w Roku Wiary. Idea tego dnia związana jest z przypadającą 13 października kolejną, 96 rocznicą ostatniego objawienia fatimskiego, a także z odbywającą się w tych dniach ogólnoświatową pielgrzymką do Grobu św. Piotra grup i stowarzyszeń związanych z duchowością maryjną. W związku z tym doniosłym wydarzeniem do Rzymu zostanie przywieziona oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy. Najważniejszymi momentami przeżywanego w Rzymie Dnia Maryjnego będą: w sobotę 12 X o godz.17.00 wspólna modlitwa i katecheza z udziałem Ojca Świętego na Placu Św. Piotra w obecności Figury Fatimskiej oraz o godz. 19 w Sanktuarium Madonna del Divino Amore (Matki Bożej Miłości) w Rzymie różaniec w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata; w niedzielę 13 X o godz. 10 różaniec na Placu Św. Piotra oraz o godz.10.30 Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka połączona z oddaniem całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Przyszła niedziela to Dzień Papieski, która poprzedzi dzień 16 października – trzydziestą piątą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać na Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które Episkopat Polski powołał do życia, by mogło wspierać niezamożną, a zdolną młodzież, pochodzącą z małych miast a zwłaszcza ze wsi.
  8. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół pewnej rodzinie.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. wywiad udzielony przez papieża Franciszka pismu jezuickiemu. O wywiadzie w ostatnim czasie było bardzo głośno w mediach. Można powiedzieć, że mało kto go czytał, a wszyscy komentowali. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  10.  Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: