1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w 1651 roku. Konsekrowano ją w roku 1675.
  2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. W tym dniu od godzinie 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga".
  3. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  4. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte: o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. O godz. 13.00 różaniec na cmentarzu w Ujściu Jezuickim.
  5. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w środę od godz. 15.30. Będzie czterech kapłanów gorąco zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do spowiedzi.
  7. W poniedziałek o godz. 8.00 udam się do chorych z okazji zbliżającego się I piątku.
  8. Pod cmentarzem w uroczystość Wszystkich Świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. Bóg zapłać Janinie Gesler za ofiarę na potrzeby parafii.
  10. Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego" w którym przeczytamy m. in. co powiedział, a czego nie powiedział ks. arcybiskup Józef Michalik – o krzywdzących oskarżeniach kierowanych pod adresem przewodniczącego polskiego episkopatu.
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dziś ale i składają ciągle ofiarę na potrzeby naszej parafii. To dzięki Wam możemy wykonywać wiele potrzebnych prac. Zakończyliśmy prace przy chodnikach na cmentarzu. Wielkie dzięki wszystkim ofiarodawcą.