1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
  2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta o godzinie 10.00. W tym roku przypada 82 rocznica śmierci ks. Piotra Halaka, 67 rocznica śmierci majora Henryka Sucharskiego i 67 rocznica śmierci Stefanii Łąckiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. profesor Władysław Szewczyk z Tarnowa.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum na miesięcznej katechezie i o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam całą klasę drugą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania nie tylko tych, którzy prowadzą różaniec. Obecność obowiązkowa.
  4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM. Gorąco zapraszam wszystkie dziewczynki, które należą i te, które chcą się zapisać.
  5. Zachęcam do zakupienia i czytania : „Gościa Niedzielnego” możemy w nim przeczytać m. in. czym właściwie jest czyściec ?