1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościóła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął.
  3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski.
  6. W przyszłą niedziele po ósemce zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  7. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Złóżmy tę naszą ofiarę mu kopertach i podpiszmy jak to większość czyni. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na chodniki na cmentarzu. Ofiarę złożyli:
    z Gręboszowa: Józefa i Jan Woźniak,
    z Woli Gręboszowskiej: Emilia Sokół z rodziną, Tadeusz Wytrwał, z Kars: Zyta Bigos,
    z Biskupic: Regina i Mariusz Kaczówka, Stanisława i Kazimierz Wcisło,
    z Ujścia Jezuickiego: Szkutnik,
  9. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2014 z wyjątkowymi fotografiami bł. Jana Pawła II.
  10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzę zdrowia, wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy.