1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.
  2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Zapraszam do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczną katechezę.
  4. W czwartek po roratach spotkanie DSM, lektorów i ministrantów ze św. Mikołajem.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Ujścia Jezuickiego. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  6. W sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 zapraszam młodzież klasy III gimnazjum wraz z rodzicami przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Msze św. o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci klas II wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
  8. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m. in. adwentowe rekolekcje, o Mariannie Popiełuszko matce ks. Jerzego, która odeszła do wieczności.
  11. Bóg zapłać za ofiarę na chodniki na cmentarzu. Ofiarę złożyli:
    z Ujścia Jezuickiego: Ewa i Zdzisław Kowal, Jackowie, Katarzyna i Marcin Janowiec, Dąbrosie,
    z Kars: Anna i Tadeusz Sobota, Ćwiek Helena, Bernadeta Szczygieł, Janina Badoń, Bożena i Mariusz Wolańscy, Zygmunt i Marian Gaweł,
    z Gręboszowa: Maria i Stanisław Niemczura, Anna Muszalska, Gardulska,
    z Lubiczka: Bernadeta i Stanisław Misiaszek,