1. Dziś, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. Może warto przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.
  2. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  4. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi młodzież klasy II, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczna katechezę.
  5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  6. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecam również caritasowe świece wigilijne.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in.rewolucja papieża Franciszka – pełny tekst adhortacji „Evangelii gaudium”. Jest też „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na chodniki na cmentarzu. Ofiarę złożyli: z Gręboszowa – Genowefa Dąbroś, parafianin, z Lubiczka – Skowronowie, z Zawierzbia – Grażyna, Leszek i Zofia Łoboda, Ewa i Jakub Sobota, z Ujścia Jezuickiego – Maria i Krzysztof Szarek, z Biskupic – Sucharscy,
  9. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
    + Janina Żelazna - l. 88 z Woli Gręboszowskiej,
    + Władysław Łos - l. 74 z Lubiczka, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00,
    + Magdalena Wdowiak - l. 84 z Ujścia Jezuickiego, ostatnio przebywała w Kupieninie, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.
    Polećmy ich miłosierdziu Bożemu...