1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.
  2. W poniedziałek i wtorek Msza św. roratnia o godz. 7.00. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.
  3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, będzie złożona z postnych potraw. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu.
  4. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.
  5. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24.00. Przed Pasterką zapraszam Was o godz. 23.30 na montaż słowno-muzyczny naszej młodzieży i dzieci. Ofiara na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
  6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  7. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele o godz.: 8.00, 10.30 i 12.00.
  8. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego zwierzęta powinny mówić w Boże Narodzenie? I inne ciekawe artykuły. Jest to podwójny numer dlatego cena 8 zł. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  9.  Bardzo proszę młodzież o spokojne przeżycie wieczora wigilijnego i uszanowania cudzej własności.
  10.  Bóg zapłać za ofiarę na chodniki na cmentarzu. Ofiarę złożyli: z Gręboszowa Barbara Rojek, Maria Wójtowicz, z Kars Władysława i Tadeusz Dąbroś, z Ujścia Jezuickiego Tamara i Andrzej Szczechura, Janina i Krzysztof Skalak.
  11.  Bóg zapłać Małgorzacie i Robertowi Kądzielawa za wykonanie części chodnika na cmentarzu.
  12.  Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
    + Wojciech Wytrwał l.88 z Gręboszowa i Józef Gała l. 73 z Gręboszowa zmarły w USA.
    Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie...”