1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.
  2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz.15.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
  3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2014. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: o godz. 8.00, 10.30, 15.00.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o adoracje proszę mieszkańców z Biskupic.
  5. W sobotę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież klasy III gimnazjum, a później Msza św.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  7. Bóg zapłać za ofiary na chodniki na cmentarzu. Ofiarę złożyli: z Lubiczka – Łosowie, z Ujścia Jezuickiego – Elżbieta i Józef Kapusta, z Gręboszowa – Stanisława Gała, Piotr i Bernadeta Łoboda, Stefania Adamczyk, z Biskupic – Zofia i Wiesław Wójtowicz. Na wodę na cmentarzu ofiarę złożyli: Stowarzyszenie Parafii Gręboszów w Chicago 1000 $ i Klub Przyjaciół Ujście Jezuickie, Biskupice i Okręg 500 $. Stowarzyszenie Parafii Gręboszów Chicago na potrzeby parafii złożyło jeszcze 3000 $. Wszystkim dobrodziejom z parafii i z Chicago bardzo dziękuję.
  8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
  9. Plan kolędy jest następujący:
    w poniedziałek od godz.8.00 - Wola Gręboszowska od P. Gręba do P. Huczek
    w czwartek od godz. 8.00 - Zawierzbie od P. Dymon, Woźniak, Zych, Misiaszek
    w piątek od godz.8.00 - Wola Gręboszowska P. Wilczkowskich do końca
    w sobotę od godz. 8.00 - Biskupice od P. Kowalów,
    w niedzielę od godz. 12.00 - Miłocin od. P. Szczawińskiej.