1.  Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
  2. Dziękuję wszystkim za piękny i tak liczny udział w naszym odpuście parafialnym. Niech Św. Anna nasza patronka, opiekunka rodzin wyprasza nam potrzebne łaski za życia i po śmierci. Bóg zapłać ks. mgr Tomaszowi Kozickiemu proboszczowi parafii Ropczyce – Chechły pw. Św. Anny za przewodniczenie dzisiejszemu naszemu odpustowi, piękne słowo Boże.
  3. Dziękuję za przygotowanie siebie do odpustu przez liczną spowiedź w piątek i w tygodniu przed odpustem. Dziękuję wszystkim sprzątającym parafianom kościół z Lubiczka, dekorującym pięknie naszą świątynię. Dziękuję wszystkim sprzątającym cmentarz. Bóg zapłać braciom strażakom, dzieciom i młodzieży.
  4.  W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zachęcam do licznego udziału.
  5. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła i świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona motocyklistów, kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  6. W sobotę 26 VII – św. św. Joachim i Anna, rodziców Najświętszej Marii Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.
  7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o tętniącym życiu Kościoła, o których media państwowe spuszczają zasłonę milczenia, o ćwiczeniach w umieraniu.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.