1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
  2. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. Składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na KUL i PAT.
  5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”.