1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu. Dziś składka pod kościołem do puszek na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice.
  2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  3. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 6.30.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej Szczególnie proszę, dzieci i młodzież gimnazjalną do wspólnej modlitwy, aby wspólnie podziękować MB za opiekę w czasie wakacji i o uproszenie potrzebnych łask w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  5. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.
  6. Zachęcam do nabycia nowego „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy płytę z dzienniczkiem św. siostry Faustyny Kowalskiej do słuchania w samochodzie i w domu, historię mężczyzn, którym czytanie i słuchanie „Dzienniczka” odmieniło życie, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym żyjącym w powtórnym związku?
  7. W tym roku minęła 70 – ta rocznica śmierci mieszkańców Ujścia Jezuickiego w czasie II wojny światowej, którzy w bestialski sposób zostali pomordowani. O godz. 8.00 zostanie odprawiona za nich w kościele msza św., a o godz. 11.30 po sumie zapalimy znicze i odmówimy różaniec przy pomniku im poświęconym w Ujściu Jezuickim. Serdecznie zaprasza rodziny pomordowanych, mieszkańców Ujścia Jezuickiego i wszystkich parafian.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Teresie, Janowi, Adasiowi Sowa z USA i Marcie Szczypta z USA.