1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły i przedszkola o godz.8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.
  3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Dziś o godz. 11.30 po sumie w Ujściu Jezuickim pod pomnikiem zabitych w 1944 r. w 70 – tą rocznicę ich męczeństwa odmówimy za nich różaniec i będziemy się modlić o pokój na świecie.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
    Od godz. 16.30 spowiedź. Módlmy się o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne msza św. o godz. 18.00.
  6. W pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; W I piątek Msza św. rano i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Biskupic.
  7. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  8. W sobotę o godz. 10 udamy się na pielgrzymkę pieszą do Odporyszowa, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00 na otwarcie odpustu. Zachęcam do udziału DSM, ministrantów, lektorów, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Obowiązkowo udział bierze młodzież klasy III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Każdy z nas ma za co dziękować i coś polecać Matce Bożej.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  10. Na naszej stronie internetowej są nowe zdjęcia z odpustu parafialnego.
  11. Za miesiąc będziemy przeżywać w parafii peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Zachęcam wszystkich parafian, aby codziennie przy wieczornej modlitwie odmówić za swoją rodzinę i całą parafię koronkę do Miłosierdzia Bożego, aby duchowo przygotować siebie i rodzinę na tę wielką uroczystość.
  12. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać czy wojna może być sprawiedliwa? W „Małym Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek specjalny na początek roku szkolnego dla każdego ucznia.