1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?
  2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Z początku października będą czasem zmiany godziny odprawiania nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.
  3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
  4. W środę na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe zapraszam dzieci kl. II z rodzicami. Dzieci dostaną poświęcony różaniec.
  5. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
  6. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu.
  7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 6.30 i 17.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do kościoła od godz.16.00. Po Mszy św. spotkanie DSM.
  8. W I piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym miesiącu proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Zawierzbia.
  9. W I sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe i obowiązkowe spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. W I sobotę o godz. 14.00 spotkanie ministrantów i lektorów.
  10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne przed peregrynacją kopii cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii apostołów Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Program ich jest już w każdym domu.
  11. Jeśli by ktoś jeszcze nie otrzymał proszę podejść do zakrystii.
  12. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj przeczytamy m. in. październikowy Różaniec ofiarujemy za małżeństwa i rodziny, zwłaszcza za przeżywające kryzysy. „Gość niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” zapraszają do wzajemnej modlitwy rodziców za dzieci i dzieci za rodziców. Noc cudów o gimnazjalistach rozłożonych na łopatki przez Ducha Świętego.