1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.
  2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.
  3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszam również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy. Dzieci proszę o przynoszenie od jutra serduszek z dobrymi uczynkami.
  4. W piątek o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  5. Bardzo proszę sołtysów i radnych parafialnych o zorganizowanie jak co roku zbiórki darów na Seminarium Duchowne w Tarnowie w środę na godz. 9.00.
  6. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
  8. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. instrukcję, jak odmawiać nowennę pompejańską, o papieżu czasów zamętu, jest też rozmowa z ks. Ryszardem Banachem naszym rodakiem.
  10. Jest już zamocowane relikwiarium na relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła nastąpi 11 XI.
  11. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Jan Nadybał l. 80 z Lubiczka,
            Dobry Jezu a nasz Panie ...