1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
  2. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Do soboty o godz. 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.
  4. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 17.00. Zapraszam młodzież i rodziców I gimnazjum na miesięczną katechezę. Młodzież o godz. 16.30 poprowadzi różaniec.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
  6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 6.30 i 17.00.
  7. W I piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym miesiącu proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Kars.
  8. W I piątek o godz. 8.00 udam się z posługą duszpasterską do chorych.
  9. Proszę o wzięcie „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. In. Pan Jezus przytulił mnie w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebowałem – o swojej drodze do kościoła opowiada reżyser Patryk Vega. Jest też wiele ciekawych, aktualnych artykułów.
  10. Bardzo dziękuje Panu Janowi Pyrczakowi i całej rodzinie za piękne przygotowanie cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. Widzimy jak wiele trudu i czasu kosztuje to piękne prowadzenie naszego cmentarza przez Pana Jana i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Zechciejmy wynosić wszystkie śmieci na miejsce do tego przeznaczone.
  11. W przyszłą niedzielę – 9 listopada będziemy przeżywać w Kościele w Polsce VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. – Ten dzień jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. – W tym roku akcja informacyjna i pomoc materialna dotyczyć będzie Syrii. – Na prośbę Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, za aprobatą Konferencji Episkopatu Polski, w dniu 9 listopada we wszystkich parafiach zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.
  12. Bóg zapłać za złożone dary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Złożyliście dwa samochody zboża, ziemniaków i warzyw.
  13. Ofiarę na Kościół złożyli: Józefa i Józef Sobota, Alicja i Bogusław Bigos, Janina Badoń, Zyta Bigos. Bóg zapłać za dar serca.
  14. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
    + Zofie Szarek l. 83 z Ujścia Jezuickiego
    polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...