1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.
  2. Morderstwa, rabunki i porwania codziennie dotykają chrześcijan w Syrii, Iraku, Pakistanie, Nigerii i wielu innych państwach. Kolejny, szósty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony jest w tym roku Syrii. Wyznawcy Chrystusa są tam obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa. Nie możemy o nich zapomnieć. Ofiarujmy im dar modlitwy i pomoc do puszek.
  3. W poniedziałek o godz. 10.00 spotkanie DSM. Gorąco zapraszam wszystkie dziewczynki, które należą i te, które chcą się zapisać.
  4. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. w tym dniu będzie o godz.10.00. Przewodniczył jej będzie ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski, który dokona uroczystego wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Wszystkich parafian gorąco zapraszam.
  5. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum na miesięcznej katechezie i o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam całą klasę drugą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania nie tylko tych, którzy prowadzą różaniec. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcam do zakupienia i czytania : „Gościa Niedzielnego” możemy w nim przeczytać m. in. dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn ? O rosnącym w Polsce kulcie świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych.