1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.       Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
  2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
  3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Jutro 24 listopada o godz. 9.00 Mszą św. rozpocznie się sympozjum w roku 100 rocznicy urodzin Stefanii Łąckiej w Dąbrowie Tarnowskiej połączone z uroczystą inauguracją działalności Komisji Kanonizacyjnej. Zachęcam do udziału. Kto chciałby wziąć udział proszę się zgłosić w zakrystii.
  5. W piątek po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie DSM.
  6.  Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Złóżmy przy tej okazji panu organiście naszą ofiarę w kopertach i podpiszmy. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  7. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2015 z aniołem na każdy miesiąc roku. W „Małym Gościu Niedzielnym” wyjątkowy lampion do własnoręcznego sklejenia. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Stanisław Dąbroś - l. 76. z Woli Gręboszowskiej, Dobry Jezu a nasz Panie ...