1. W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach” dzieci, młodzież i dorosłych, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Pół godziny przed „roratami” zapraszam na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od przyszłej niedzieli.
  2. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczną katechezę.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Woli Gręboszowskiej. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  4. W I piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież klasy III gimnazjum wraz z rodzicami przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  5. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszam na spotkanie mikołajkowe liturgiczną służbę ołtarza, DSM, scholę – w sobotę o godz.7.00.
  6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  8. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  9. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m. in. nie uciekaj od Boga po grzechu – początek adwentowego cyklu ze świętą Teresą z Avila. Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, módl się słowami: „Jezu, Ty się tym zajmij. Róbcie tak, a ujrzycie wielkie, nieustające i ciche cuda” – przekonywał włoski ksiądz Dolindo.
  10. Bóg zapłać Dorocie zd. Śliwa i Edwardowi Hasan z Chicago za ofiarę 1000 $ na potrzeby kościoła.