1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że będą oglądać Boga. Zbierane w tym dniu ofiary przeznaczone zostaną na budujące się kościoły w Polsce. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na Msze św. wieczorną zapraszam wszystkie dzieci klas II wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
  3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  4. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi młodzież klasy II, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczna katechezę.
  5. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z I, II, III klasy gimnazjum z młodzieżą z Żabna w ramach przygotowań do ŚDM.
  6. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecam również caritasowe świece wigilijne.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. czułem moc i potęgę modlitwy, miałem pokój serca i mogłem być wsparciem dla pozostałych uwięzionych – powiedział ks. Mateusz Dziedzic uwolniony z rąk rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.