1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się" od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
  2. Spowiedź adwentowa w parafii w czwartek od godz. 13.30 do 17.00 z przerwą od 15.00 do 15.30.
  3. Od wtorku zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka od naszego Pana Organisty i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
  5. Zapraszam do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  6. We wtorek proszę dzieci, aby przyniosły adwentowe gogle wiary.
  7. W środę i piątek po roratach obowiązkowe spotkanie DSM.
  8. W piątek od godz. 8.00 udam się do chorych z świąteczną posługą. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  9. W przyszły poniedziałek od godz. 9.00 proszę młodzież z Woli Gręboszowskiej, uczącą się i studiującą do ubrania choinek w kościele.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in. jak biegłem z Adasiem na rękach, modliłem się cały czas do św. Tadeusza Judy – mówi komendant Michał Godyń, policjant, który odnalazł zmarzniętego chłopca.