1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
  2. W poniedziałek i wtorek Msza św. roratnia o godz. 17.00, a w środę o godz. 7.00. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.
  3. W poniedziałek od godz. 9.00 proszę młodzież z Woli Gręboszowskiej, uczącą się i studiującą do ubrania choinek w kościele.
  4. Jutro na godz. 10.00 zapraszam wszystkich śpiewających psalmy na próbę.
  5. W poniedziałek po roratach spotkanie DSM.
  6. We wtorek od godz. 9.00 sprzątanie kościoła. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Okręgu.
  7. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, będzie złożona z postnych potraw. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Kto jeszcze nie wziął opłatków od pana Organisty na stół wigilijny to bardzo proszę.
  8. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24.00. Przed Pasterką zapraszam Was o godz. 23.30 na montaż słowno-muzyczny naszej młodzieży i dzieci. Ofiara na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
  9. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  10. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele o godz.: 8.00, 10.30 i 12.00.
  11. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy dodatek specjalny – z modlitwą przy wigilijnym stole i śpiewnikiem zawierającym nawet kilkanaście zwrotek najpopularniejszych kolęd. Dodatek pomocny w pobożnym przeżyciu wieczerzy wigilijnej. Jest to podwójny numer dlatego cena 7 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny” z prawdziwym gęsim piórem i „Żyjmy Ewangelią”.
  12. Bardzo proszę młodzież o spokojne przeżycie wieczora wigilijnego i uszanowania cudzej własności.