1. Chrystus krótko i zdecydowanie rozprawił się ze złym duchem: „Milcz i wyjdź z niego!” – rozkazał. I duch nieczysty opuścił dręczonego człowieka. Wniosek „na jutro” nasuwa się sam: Trzeba zdecydowanie walczyć ze złem, grzechem i swoją słabością, wtedy łatwiej usłyszymy głos Boży i otrzymamy potrzebną nam pomoc. Nie zapominajmy o tym!
  2. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się o zdrowie i skuteczną pomoc dla nich.
  3. W środę o godz. 15.30 spowiedź przed świętem MB Gromnicznej i pierwszym piątkiem, a godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W czwartek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 17.00, poświęcenie świec na wszystkich Mszach św. Na Msze św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci klasy II ze świecami.
  5. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek Msza św. rano i po południu, o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja, którą poprowadzi Róża Różańcowa z Okręgu. W pierwszą sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i spotkanie z kandydatami do bierzmowania. W piątek po Mszy św. wieczornej proszę młodzież II i III klasy gimnazjum do rozebrania szopki i choinek.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę zaczynamy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Porządek adoracji w przyszłą niedzielę:
    od 9.00 do 10.00 - Róże Różańcowe,
    od 11.30 do 12.00 - dzieci przedszkolne, poprowadzą przedszkolaki,
    od 12.00 do 13.00 - Biskupice,
    od 13.00 do 14.00 - Zawierzbie,
    od 14.00 do 15.00 - Karsy.
  9. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. co naprawdę dzieje się na Węgrzech – bezpośrednia relacja dziennikarzy z Budapesztu, ciekawy artykuł o Radiu Maryja, o wsi pod Radomiem, gdzie tylko sołtys nie jest zakonnicą..