1. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.
  2. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.
  3. Przypominam, że za pobożny udział piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełne
    - Droga Krzyżowa - piątek o godz. 16.30,
    - Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00, o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum. Zapraszam ich wraz z rodzicami na comiesięczną katechezę.
  5. Spotkanie DSM w piątek o godz. 15.30.
  6. W piątek o godz. 15.30 w Domu Św. Anny mierzenie strojów I komunijnych dla dzieci przystępujących w tym roku do I komunii św.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. Asia Bibi, pakistańska katoliczka oczekująca na wykonanie kary śmierci za rzekome bluźnierstwo, napisała z więzienia wzruszający list do męża i dzieci. Żegna się w nim z najbliższymi i wyznaje głęboką wiarę w Jezusa, za którego ma umrzeć. Fukushima rok po trzęsieniu ziemi.
  8. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne.
  9. Bóg zapłać mieszkańcom Lubiczka za ofiarę na odnowienie jednego przęsła ogrodzenia cmentarnego.
  10. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
    z Gręboszowa – Janina i Kazimierz Kochanek, Czesława Janas, Marta Zarzycka, Roman Szabla, Zawodni, Dorota i Mariusz Klucz, Teresa i Mieczysław Łoś, Henryk Deszcz i rodzina Deszczów, Maria Wielgus, Bronisława Szczawińska, Jan Bojko, Helena i Jozef Mosio, Piwowarczykowie, Władysława i Józef Knaga, Stanisława Sokół, Wiesław Lizak, Aniela Obartuch, Krystyna Kalafarska, Janusz Forgiel, Władysław Korus,
    z Borusowej – Cecylia i Jerzy Wcisło,
    z Lubiczka – Maria i Kazimierz Kowal, Jan Kopeć, Anna i Zbigniew Kochańczyk, Stanisław Dubiel, Smolikowie, Marek Grabiec,
    z Okręgu – Maria i Mieczysław Flak, Konieczni,
    z Ujścia Jezuickiego – Maria i Krzysztof Szarek, Katarzyna i Jan Czupryna, Teresa i Tadeusz Kowal, Ewa i Zdzisław Kowal, Wytrwałowie,
    z Biskupic – Obartuchowie, Anna Piekarz, Potoczni, Buczyńscy, Kowalowie, Marian Gadek,
    z Kars – Tadeusz i Anna Sobota, Ziemianowie,
    z Woli Gręboszowskiej – Maria i Jan Kowal, Agnieszka i Karol Motyka, rodzina Mroczek i Kilian, Krystyna Gaweł, Krystyna i Jan Romańscy, Anna Tomasik, Jozef Brzyś,
    z Woli Żelichowskiej – Małgorzata i Robert Kądzielawa, Smołowie,
  11. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności
    + Helena Kulig z Lubiczka