1. W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Przecież ci sami ludzie krzyczeli: „Hosanna” i „Ukrzyżuj Go”. Niech te dwa słowa sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą przed uleganiem filozofii grzechu.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
  3. Bóg zapłać za ofiarę , która jest jako jałmużna postna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. W środę od godz. 9.00 będzie sprzątanie kościoła na święta. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Biskupic od P. Kowalów do P. Wójtowicz.
  5. W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie DSM, lektorów i ministrantów. Różaniec w środę poprowadzi o godz. 17.30 młodzież I klasy gimnazjum. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami na comiesięczną katechezę.
  6. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.(podać program).
  7. Proszę na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne i kapliczki, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.
  8. Proszę Panów ze Straży o pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00. Nie ma Mszy św. po południu.
    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m. in..profesor medycyny opowiada o przyczynach śmierci Jezusa, o relikwiach związanych z męką Jezusa, których nie da się podrobić nawet przy użyciu współczesnych technologii. W najnowszym „Małym Gościu „ jest płyta z testami sprawdzającymi wiedzę dla gimnazjalistów, przewodnik po Triduum Paschalnym.
  10. Bóg zapłać Teresie i Tadeuszowi Bratko z Chicago za ofiarę na jedno przęsło ogrodzenia cmentarnego.
  11. Na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła ofiarę złożyli:
    z Gręboszowa – Świętkowie, Wojciech Wytrwał, Edward Magiera,
    z Okręgu – Łoboda,
    z Lubiczka – Jadwiga i Elżbieta Dymon.
    z Kars – Anna Kosoń.
  12. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Tadeusz Kaczówka z Gręboszowa
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...