1. Drodzy Moi !
    Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto.
    Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia:
    niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.
    SZCZĘŚĆ BOŻE!
  2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Msze św. o godzinie 8.00, 10.30. i o godz. 12.00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  3. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: paniom dekorującym nasz kościół Pani Janinie Magiera i Pani Renacie Stokłosa, rodzinie Zawodnym, mieszkańcom Biskupic sprzątającym kościół, młodzieży, służbie liturgicznej, kantorkom śpiewającym psalmy, strażakom pełniącym wartę przy Grobie, panu kościelnemu i panu organiście, panu grabarzowi, młodzieży prowadzącej adoracje, DSM, ministrantom, lektorom, wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy tak licznie uczestniczyli w adoracji, a szczególnie tym nie wymienionym z nazwiska, którzy cichą modlitwą, ofiarą i cierpieniem pomagali nam wszystkim w przeżyciu wielkich tajemnic naszego Odkupienia składam serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitewnej pamięci.
  4. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez cały tydzień od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  5. We wtorek w czasie nowenny do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać w 2 r. śm. Bożemu Miłosierdziu wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
  6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum. Zapraszam młodzież z rodzicami na comiesięczną katechezę.
  7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie DSM, a po Mszy św. spotkanie ministrantów  i lektorów.
  8. Wszystkie dzieci, które miały skarbonki na Wielki Post proszę o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia, diecezjalny Dzień „Caritas” i złożenia swojego „daru serca” na pomoc potrzebującym.
    Bóg zapłać dzieciom za ich uczynek miłosierdzia.
  9. Bóg zapłać za wszelkie dary żywnościowe przekazane z okazji spowiedzi i świąt.
  10. Bardzo cieszę się, że wielu z Was nawiedziło już cmentarz i mogiły swoich bliskich, proszę dziś nie zapomnieć o nich i pomodlić się za tych, którzy już odeszli do wieczności.
  11. Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in.: na czym opiera się pewność naszej wiary, że Jezus zmartwychwstał, wzruszająca opowieść kobiety, która przeżyła katastrofę kolejową pod Szczekocinami, rozmowa z pielęgniarką z Krakowa, która zamawia setki Mszy świętych za różnych ludzi. Jest też „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci.
    Zachęcam do czytania.
    Szczęść Boże Wam na całą oktawę Zmartwychwstania !