1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił najpierw o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Stwierdził też, że tym dobrym pasterzem jest właśnie On. Nic dziwnego, że dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Prośba o nowe powołania przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
  3. We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.00. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  4. W środę o godz. 16.30 spowiedź przed I piątkiem. O godz. 18.00 Msza św., nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich maturzystów, otrzymają poswięcone długopisy na maturę.
  5. W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.30 i 15.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługa do chorych.
  8. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum, a po majówce spotkanie młodzieży i rodziców. Jest to ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła Marzenie i Mariuszowi Smoła, Pawłowi Klimek i pewnej rodzinie z Gręboszowa.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. In. Krzysztof Ziemiec opowiada o podróży z Janem Pawłem II, która przemieniła jego życie. Jest też płyta DVD z poruszającym filmem o historii niezwykłego pontyfikatu: „Jan Paweł II. Szukałem Was” Cena 7 zł. Jest też „Żyjmy Ewangelią”. Zachęcam do czytania.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.