1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
  2. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 18.00. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.
  3. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum, a po nabożeństwie spotkanie z młodzieżą i rodzicami obowiązkowo.
  4. W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.
  5. W czwartek po majówce spotkanie DSM.
  6. W sobotę o godz. 10.00 będzie Uroczysta Msza św. z udziałem dzieci Pierwszokomunijnych w Odporyszowie.
  7. W sobotę przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Zapraszam wszystkie mamy na godz. 18.00 na dar słowa i serca dzieci i młodzieży naszym mamą.
  8. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  9. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. czy spodziewamy się nieba i czego po nim oczekujemy, opowieść o Kocudzy – wiosce, z której pochodzi zespół Jarzębina. W „Małym Gościu” jest historia osób, które skorzystały z daru Ducha Świętego, dlaczego wygramy Mistrzostwa Europy w piłce Nożnej.