1. Chrystus z żalem dziś mówił: „Tylko w swojej ojczyźnie (...) może prorok być tak lekceważony”. Niestety, tak często bywa. Słuchamy wszystkich z wyjątkiem tych, których znamy. Przyjmujemy za prawdę rzeczy, które przychodzą z daleka. Dobrze znana, najoczywistsza prawda jakże rzadko do nas dociera. Niech dzisiejsza Ewangelia da nam wiele do myślenia o tych, którzy blisko nas naprawdę nas kochają.
  2. We wtorek gościć będziemy pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dwie grupy będą o godz. 8.00 na śniadaniu pod kościołem i 3 grupy w Ujściu Jezuickim o godz. 12.00 na obiedzie. Dziękuję tym, którzy przygotowują 200 liter jedzenia dla pielgrzymów. Jak ktoś mógł to proszę przynieść jajka i ser biały jutro do przedszkola. O godz. 10.00 w naszym kościele będzie Msza św. pielgrzymkowa, w której wszyscy możemy uczestniczyć.
  3. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam do licznego udziału dzieci , młodzież i wszystkich czcicieli Naszej Matki. Czas wakacji wykorzystajmy, aby częściej uczestniczyć w środowej nowennie.
  4. Zbliża się odpust ku czci św. Anny, który będzie 22 lipca. 21 lipca w sobotę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 18.00 dlatego gorąco proszę o posprzątanie cmentarza.
  5. W najnowszym Gościu przeczytamy m.in. dlaczego święta Rita cieszy się ogromną popularnością na całym świecie o katedrze w Reims – narodowej chrzcielnicy Francji - wakacyjny cykl „Europa katedr”. Zachęcam do czytania wakacyjnego.
  6. Wszystkim naszym parafianom i licznym gościom życzę miłego odpoczynku i wielu łask Bożych. Szczęść Wam Boże.
  7. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  8. "Kościół naszym domem" to hasło jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2011r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN małopolska będzie transmitowało Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup.
    Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 10 zł resztę dopłaca Caritas.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Izabela Gała z Gręboszowa pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 polećmy ją miłosierdziu Bożemu...