1. Rozmnożenie chleba na pustyni było przygotowaniem do cudu innego chleba, tego, którego swoim wyznawcom pozostawił Chrystus. Chodzi tu o Eucharystię i wszystko, co Ona ze sobą niesie. Nie lekceważmy w wakacje tego duchowego skarbu!
  2. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju. W środę o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  3. W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu. Msza św. o godz. 18.00.
  4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek spowiedź w naszym kościele w środę od godz. 16.30 i w piątek rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. W pierwszy piątek rano od godz. 8.00 udam się do chorych z posługą kapłańską, a od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Woli Gręboszowskiej.
  7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca sierpnia. O godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m.in. o największej na świecie telewizji katolickiej, która utrzymuje się dzięki Opatrzności Bożej i swoim widzom, o osobach poszkodowanych przez trąbę powietrzną – jak im pomóc?, odpowiedzi na trudne pytania związane z in vitro.