1. Do tego, by być zdrowym na duszy, potrzebna jest wiara. Jeżeli więc chcemy uchwycić najpełniejsze bogactwo istnienia, musimy prosić: „Panie, spraw, abym przejrzał”.
  2. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej.
  3. W środę zapraszam na Mszę Św. o godz. 13.00 do kościoła, a później na poświęcenie nowej sali gimnastycznej do szkoły. Przyjdźmy pomódlmy się za nasze dzieci, wychowawców, samorządowców a później możemy zobaczyć tę piękną salę. Wszystkich gorąco zapraszamy.
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  5. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Msza Święta o godzinie 18.00.
  6. Nazajutrz po święcie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Uczcijmy to święto naszej Matki uczestnictwem we Mszy Świętej o 6.30.
  7. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  8. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. czy Panu Bogu potrzebne jest reklama, co zawiera instrukcja episkopatu o zarządzaniu majątkiem kościelnym?
  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła Stowarzyszeniu Parafii Gręboszów w Chicago, które ofiarowało 6700 $. Dziękuję im za gościnę i miłe przyjęcie, a Wam drodzy parafianie za modlitwę z ks. prałatem Ryszardem Banachem na czele.
  10. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Henryk Kaczówka z Gręboszowa 7 września w Irlandii.
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu...