1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zawsze chętnie korzystamy z Bożego miłosierdzia, ale Bóg chce, żebyśmy też i my byli w świecie Jego narzędziami w czynieniu miłosierdzia wobec innych. Pod kościołem są do nabycia „Chlebki Miłosierdzia”.
  2. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: o godz. 17.00. Serdeczne wszystkich parafian zapraszam.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  4. Kurs przedmałżeński w parafii Trójcy Św. w Łęgu Tarnowskim rozpocznie się
    w najbliższą sobotę 13 października o godz. 19.00.
  5. Przyszła niedziela to Dzień Papieski, która poprzedzi dzień 16 października – trzydziestą drugą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać na Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które Episkopat Polski powołał do życia, by mogło wspierać niezamożną, a zdolną młodzież, pochodzącą z małych miast a zwłaszcza ze wsi.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. dlaczego Robert Schuman, jeden z założycieli jednoczonej Europy, może wkrótce zostać ogłoszony błogosławionym?; przebudzenie duchowe w Polsce jest faktem, a nie chwytem reklamowym; o nowych doktorach Kościoła: św. Hildegardzie z Bingen i św. Janie z Ávila. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności:
    + Józef Misiaszek z Lubiczka,
    + Franciszek Dąbroś z Woli Gręboszowskiej
    polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…