1. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
  2. Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
  3. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Miłosierdzia.
  4. Bardzo proszę sołtysów i radnych parafialnych o zorganizowanie jak co roku zbiórki darów na Seminarium Duchowne w Tarnowie na wtorek na godz. 9.00.
  5. W czwartek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  6. Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca. Zapraszam wszystkich do pobożnego i licznego udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00.
  7. We wtorek spotkanie DSM o godz. 16.00, a w piątek o godz. 16.00 spotkanie dziewczynek śpiewających psalmy.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  9. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m. in.: obrazek Jezusa z Cefalù, który jest oficjalnym wizerunkiem Roku Wiary. Na odwrocie obrazka znajduje się Skład Apostolski do codziennego odmawiania. Obrazek można nosić przy sobie, by przypominał o trwającym Roku Wiary; chrześcijanin prześladowany może stracić życie, dyskryminowany może stracić posadę albo jakąś sumę pieniędzy – trudne do wyobrażenia dane o dyskryminacji chrześcijan w Europie; dlaczego spotkało to mnie?, dlaczego spotkało to Polskę? – rozmowa z Barbarą Stasiak, wdową po ministrze Władysławie Stasiaku, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
  11. Bardzo proszę przy sprzątaniu cmentarza, aby plastyki czy szkło wrzucać do kontenera, a suche liście na końcu cmentarza. Zadbajmy wzajemnie, aby nasz cmentarz wyglądał coraz piękniej. Przypominam, że wszelkie prace, które chcemy prowadzić na cmentarzu należy najpierw uzgodnić z ks. proboszczem. Nie możemy sami rozpoczynać prac bez uzgodnienia.
  12. Wszystkim nauczycielom, pracownikom służby zdrowia i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.