1. Jak miłować Boga? Słyszeliśmy przed paroma chwilami: umysłem, sercem, całą duszą i całą mocą. To znaczy: miłować Boga wszystkimi władzami – całym sobą. Czy tak jest naprawdę? A może warto coś zmienić?
  2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Do czwartku o godz. 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.
  3. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 17.00. Zapraszam młodzież i rodziców I gimnazjum na miesięczną katechezę. Młodzież o godz. 16.30 poprowadzi różaniec.
  4. W piątek o godz. 16.00 spotkanie DSM obowiązkowe, a po Mszy św. spotkanie z ministrantami i lektorami.
  5. W przyszła niedzielę 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego Narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. O godz. 14.00 różaniec na cmentarzu w Ujściu Jezuickim.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 66 rocznica pogrzebu Stefanii Łąckiej. Uroczysta Mszę św. poprowadzi i słowo Boże wygłosi ks. mgr Piotr Pasek Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.
  7. Zapraszam do wzięcia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. dlaczego reinkarnacja jest niezgodna z nauką Kościoła?, o lekarzach którzy pomagają urodzić się ciężko chorym dzieciom; dlaczego chrześcijaństwo i patriotyzm stoją blisko siebie. Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci z ciekawym dodatkiem. Zachęcam warto poczytać.
  8. Bardzo dziękuje Panu Janowi Pyrczakowi i całej rodzinie za piękne przygotowanie cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. Widzimy jak wiele trudu i czasu kosztuje to piękne prowadzenie naszego cmentarza przez Pana Jana i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Zechciejmy wynosić wszystkie śmieci na miejsce do tego przeznaczone.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła: Jolancie i Piotrowi Moryl z USA.
  10. Do soboty trwa składanie kandydatów do Rady Parafialnej. Karteczki z kandydatami proszę składać do skrzynki stojącej za ławkami. Starą Radę Parafialną proszę w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie na plebanię.