1. „Czy Ty jesteś królem?” – zapytał Piłat Chrystusa. – „Tak, jestem królem”. Ale zaraz dodał: – „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem mojego życia?
  2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Za pobożne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to wspólnie po sumie.
  3. Dziś jest obchodzony dzień „pro orantibus”, czyli wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich barkach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski.
  5. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum, a później Msza św. Zapraszam wszystkich przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami.
  6. W przyszłą niedziele po ósemce zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  7. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Złóżmy tę naszą ofiarę mu kopertach i podpiszmy jak to większość czyni. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na potrzeby parafii i pewnej rodzinie.
  9. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2013 z obrazkową historią 90 lat „Gościa Niedzielnego”, tylko w „Gościu”: fragment najnowszej książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo”. W „Małym Gościu Niedzielnym” w. m.in. adwentowy lampion do samodzielnego złożenia. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  10. Bardzo proszę o posprzątanie cmentarz i wzięcie chryzantem do domu.
  11. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzę zdrowia, wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy.
  12. Nowa Rada Parafialna, którą wybraliście: z Biskupic: Kaczówka Mariusz, z Gręboszowa: Niemczura Stanisław, z Kars: Kowal Janusz, z Lubiczka: Grabiec Edward, z Okręgu: Kochanek Krzysztof, z Woli Gręboszowskiej: Koziara Andrzej, z Ujścia Jezuickiego; Deszcz Władysław, z Zawierzbia: Sobota Jakub. Z nominacji proboszcza weszli do Rady Bigos Bogdan i Koziara Jan.
  13. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
    + Maria Lizak z Gręboszowa
    Polećmy ją miłosierdziu Bożemu...