1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Dziś po Mszy św. składka pod kościołem do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami trwający Rok Wiary i tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu! Czy na co dzień pamiętamy też o zachęcie Ewangelisty Łukasza: „Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie…”?
  3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  4. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii (16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  5. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  6. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi młodzież klasy II, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczna katechezę.
  7. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecam również caritasowe świece wigilijne.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. jeśli Bóg tak nas kocha, to dlaczego tak kiepsko nam idzie? – drugi odcinek adwentowego cyklu; wstrząsający reportaż z miejsca, gdzie dzieci poczynają się na szkle; o amerykańskiej dziennikarce zakochanej w Jezusie. Jest też „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Teresie i Janowi Sowa z USA.
  10. Pogrzeb śp. Janiny Smoła we wtorek o godz. 12.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu...