1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od jutra, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Spowiedź adwentowa w parafii w czwartek od godz. 13.30 do 17.00 Z przerwą od 15.00 do 15.30.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  5. Serdecznie zachęcam do odprawienia od dzisiaj specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
  6. Zapraszam do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  7. We wtorek o godz. 16.00, a piątek po roratach obowiązkowe spotkanie DSM.
  8. Do czwartku proszę przynosić wykonane w gronie rodziny szopki na konkurs parafialny.
  9. W piątek od godz. 8.00 udam się do chorych z świąteczną posługą. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  10. W piątek od 9.00 sprzątnie kościoła. Proszę mieszkańców Kars P. Cabaj Janina do P. Moryl Romana.
  11. W sobotę od godz. 9.00 proszę młodzież z Biskupic pracującą, uczącą się do ubrania choinek w kościele.
  12. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. o nocnej rozmowie, która zmienia życie – trzeci odcinek cyklu adwentowego; o umęczonej ziemi Jezusa: dlaczego Palestyna od ponad 50 lat stale żyje w cieniu wojny? W „Małym Gościu Niedzielnym” m.in.: szopka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia, najlepiej z pomocą mamy i taty, wizyta w fabryce bombek, odpowiedź na pytanie dlaczego zimą jest zimno.