1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
  2. W środę godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam do modlitwy przed naszym odpustem parafialnym. Po nowennie spotkanie ministrantów i lektorów.
  3. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie DSM obowiązkowe.
  4. W piątek przed odpustem ku czci św. Anny o godz. 8.00 udamy się do wszystkich chorych z okazji odpustu. Po południu od godz. 16.30 spowiedź dla wszystkich. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty, będzie 4 księży, aby jak najlepiej przygotować się i przeżyć nasz wielki odpust parafialny.
  5. W sobotę na cmentarzu przy grobie ks. Halaka o godz. 18.00 Msza św. Po tej Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu. Przygotujmy nasz cmentarz, aby wyglądał jak najpiękniej.
  6. Suma odpustowa w przyszłą niedziele o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi ks. Prałat Jego Świątobliwości dr Jerzy Zoń Dyrektor Diecezjalnego Wydawnictwa Biblos. Zaproście Wasze rodziny, abyśmy wspólnie oddali cześć św. Annie. Proszę, aby dzieci I komunijne przyszły w strojach komunijnych do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia, dzieci i młodzież do niesienia feretronów tak jak w czasie rezurekcji, wszystkich strażaków z każdej wioski. W odpust parafialny składka na potrzeby parafii.
  7. W piątek od godz. 8.00 proszę o posprzątanie kościoła na odpust mieszkańców Kars od państwa Dąbrosiów do państwa Kowalów.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. In. jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach, reportaż z klasztoru trapistów w Novym Dworze, gdzie mieszka 25 mnichów większość z nich to młodzi Czesi. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  9. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Woli Gręboszowskiej – Władysław Wytrwał,
    z Kars – Jerzy Gaweł,
    z Gręboszowa – Marzena, Mariusz Smoła, Maria Gardulska,
  10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.
  11. Burmistrz Żabna i Dziekan Żabna zapraszają na Piknik Rodzinny w przyszłą niedzielę na godz. 15.00.
  12. Dziś w Mędrzechowie o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu...