1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dziękuję wszystkim za piękny i tak liczny udział w naszym odpuście parafialnym. Niech Św. Anna nasza patronka, opiekunka rodzin wyprasza nam potrzebne łaski za życia i po śmierci. Bóg zapłać Prałatowi Jego Świątobliwości ks. dr Jerzemu Zoniowi Dyrektorowi Wydawnictwa Biblos z Tarnowa za przewodniczenie dzisiejszemu naszemu odpustowi, za piękne i pouczające słowo Boże.
  3. Dziękuję za przygotowanie siebie do odpustu przez liczną spowiedź w piątek i w tygodniu przed odpustem. Dziękuję parafianom z Kars, którzy przyszli posprzątać kościół prze odpustem. Dziękuję wszystkim sprzątającym cmentarz. Bóg zapłać braciom strażakom, dzieciom i młodzieży.
  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszam, a szczególnie naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka, a o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła:
    z Gręboszowa – Janina, Kazimierz Kochanek, Maria, Roman Kłos, Bernadeta Łoboda, Stefania Adamczyk,
    z Kars – Ziemianowie, Bożena, Mariusz Wolańscy,Józefa Świętek,
    z Lubiczka – Czesława, Zbigniew Smolik,
    z Okręgu – Białożytowie,
    z Woli Gręboszowskiej – Franciszek Kowal, Irena, Zbigniew Gruchała, pewna osoba,
    z Zawierzbia – Teresa Łoboda,
  7. Zapraszam w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na tacę na potrzeby naszej parafii.
  9. W zakrystii są do odebrania bilety na spotkanie z Ojcem Św. Franciszkiem.
  10. Solenizantom i jubilatom, wszystkim naszym gościom przekazuje najlepsze życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.