1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.
  2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
  4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – Msza Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w Eucharystii.
  7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w sam pierwszy piątek: rano – pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu – od godz. 16.30. Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej służy chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej chorych oczekujących na wizytę. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. jakim młodzieńcem był papież Franciszek ?Bóg zapłać Pani Wójt mgr Krystynie Świętek i Radzie Gminy za dotację 20 000 zł. na elewację kościoła. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Parafii Gręboszów w Chicago za ofiarę 2000 $ na elewację kościoła.
  9. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Biskupic – Zofia, Wiesław Wójtowicz, pewna rodzina,
    z Gręboszowa – pewna osoba,