1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  3. W czwartek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM obowiązkowe.
  4. W piątek o godz. 8.00 udam się z posługą do chorych przed odpustem parafialnym.
  5. W piątek od. godz. 8.00 sprzątanie kościoła przed odpustem. Proszę mieszkańców Kars od P. Wojciech Bigos do końca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów obowiązkowe.
  6. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. niezwykłe wydarzenia, wrażenia uczestników ŚDM, jakie owoce dla Kościoła we Francji może przynieść męczeńska śmierć francuskiego księdza zamordowanego przy ołtarzu.
  7. 25 sierpnia o godz. 7.00 z pod kościoła z naszej parafii można wyjechać na pielgrzymkę do Częstochowy i uczestniczyć w wejściu tarnowskiej pieszej pielgrzymki. Zapisy w sklepie u P. Michała Misiaszka. Szczegóły wyjazdu pod numerem telefonu 608 521 354.
  8. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Biskupic – Zenobia, Mieczysław Sobota,
    z Gręboszowa – pewna osoba,
    z Kars – Dymonowie, Justyna, Rafał Wierzbiccy,
    z Zawierzbia – Anna Kowal,
    z Woli Gręboszowskiej – Krystyna, Jan Romańscy,
  9. Odszedł do wieczności + Eugeniusz Kaczówka l. 78
    pochodził z Woli Żelichowskiej, a mieszkał w Bielsku Białej, pogrzeb będzie w tym tygodniu,
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...