1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Jest to nasz Odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Naszemu odpustowi przewodniczył będzie ks. infułat dr Adam Kokoszka. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz.11.00. Proszę na sumę odpustową dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do niesienia figur. Chciejmy się wszyscy włączyć aktywnie w przeżycie odpustu parafialnego. Proszę braci strażaków z całej parafii do niesienia feretronów i baldachimu. Składa w odpust przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  4. Bóg zapłać Joannie Sobota i Monice Kilian za przygotowanie wieńca dożynkowego, mieszkańcom Kars za przygotowanie kościoła na odpust. Panu Tadeuszowi Zawodnemu za odnowienie drzwi głównych kościoła.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  6. 17 sierpnia w środę Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę oraz przedłużyć i pogłębić przeżycia po Światowych Dniach Młodzieży mogą zapisać się jeszcze u księży przewodników w parafiach, gdzie organizowana jest grupa pielgrzymkowa.
  7. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. czy śmierć kapłana zamordowanego w kościele w czasie odprawiania Mszy św. obudzi Francuzów, o sytuacji na Kubie opowiada polski misjonarz.
  8. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku u nas. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia.
  9. 25 sierpnia z naszej parafii można wyjechać na pielgrzymkę do Częstochowy i uczestniczyć w wejściu tarnowskiej pieszej pielgrzymki. Zapisy w sklepie u P. Michała Misiaszka.
  10. Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła:
    z Ujścia Jezuickiego – Maria, Henryk Deszcz,
    z Okręgu – pewna osoba,
    z Gręboszowa – Krystyna Kalafarska, Agata, Zdzisław Cabaj, Bernadeta Łoboda, Stefania Adamczyk,
    z Lubiczka – Barbara, Marek Kubisztal,
    z Zawierzbia – Sylwia, Łukasz Janowiec,