1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.
  2. Jutro w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.
  3. W środę święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej Msza św. o godz. 18.00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcam do nabycia nowego „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy o Kanadyjce, która ponad 6 lat spędziła w więzieniu za walkę o nienarodzone dzieci i inne ciekawe artykuły.
  6. Bóg zapłać parafianinowi za ofiarowanie nowego ornatu dla naszej parafii, który wykonały S. Karmelitanki z Rzeszowa.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła:
    z Gręboszowa – Janusz Forgiel,
    z Woli Żelichowskiej – pewna rodzina,