1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi III klasa gimnazjum, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Po niej obowiązkowe spotkanie rodziców i młodzieży III klasy gimnazjum na rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. W najbliższy czwartek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 8.00 i 18.00.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
  5. W sobotę o godz. 10.30 udamy się na pielgrzymkę pieszą do Odporyszowa,
  6. aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00.
    Zachęcam do udziału DSM, ministrantów, lektorów, młodzież gimnazjalną
    i wszystkich parafian. Obowiązkowo udział bierze młodzież klasy III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Każdy z nas ma
    za co dziękować i coś polecać Matce Bożej.
  7. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. kilka opowieści ukazujących świętość Matki Teresy z Kalkuty, historie ludzi, którzy przeżyli trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” z ciekawymi grami dla całej rodziny.
  8. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Gręboszowa – Danuta, Stanisław Gaweł, Władysław Barański, pewna osoba,
    z Okręgu – Krystyna, Stanisław Świętek,
    z Woli Żelichowskiej – Danuta, Stanisław Tarka,
    z Zawierzbia – Ewa, Jakub Sobota,
  9. Kleryk Piotr Łoboda organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 12 IX. Wyjazd z Gręboszowa spod kościoła 12 IX o godz. 6.40. Koszt. 45 zł. Zapisy do środy.