1. To już ostatnia wakacyjna niedziela.
  2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Od godz. 16.30 spowiedź. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, aby podziękować za czas wakacji.
  4. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły i przedszkola o godz.8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.
  5. Przypadający w czwartek 1 dzień września to także bolesna 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne msza św. o godz. 18.00.
  7. W pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Okręgu.
  8. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą do chorych.
  9. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 odmówimy różaniec, a później Msza św.
  10.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  11.  Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m. in. „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” kto tak napisał i skąd.
  12.  Na naszej stronie internetowej są nowe zdjęcia z odpustu parafialnego.
  13.  Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła:
    z Lubiczka – Wiesława, Adam Świętek,
    z Kars – Józef Boroniec,
    z Ujścia Jezuickiego – Alina, Stanisław Skowron, Regiecowie,
    z Woli Gręboszowskiej – pewna rodzina,
    z Woli Żelichowskiej – Małgorzata, Zygmunt Koziara,
    z USA – Aneta, Marcin Kowal, Anna, Andrzej Skowron,
  14. W dniu dzisiejszym na parkingu przy Centrum Handlowym „Dąbrowiak” odbędzie się ”Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze”.
  15. Będą degustacje produktów regionalnych, Piknik Wieprzowy, prezentacje wieńców dożynkowych, stoiska wystawowe promujące przedsiębiorczość, występy zespołów muzyczno – tanecznych, atrakcje dla dzieci, pokaz sztucznych ogni. W programie również: koncert zespołu FEEL, SARSY oraz występ zespołu „Bałcka Gwiazdka” z Ukrainy.