1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszam na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.00, a w niedzielę na godz. 15.00.
  2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
    5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.
  3. W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe zapraszam dzieci z rodzicami klasy II dzieci dostaną poświęcony różaniec, we wtorek dzieci klasy III, w czwartek klasy IV, w piątek klasy V, w sobotę klasy VI.
  4. W środę na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe zapraszam młodzież gimnazjalną klasy III z rodzicami.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.
  6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 6.30 i 17.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszam do kościoła od godz.15.30.
  7. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą kapłańską do chorych.
  8. W I piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym miesiącu proszę Róże Różańcowe i mieszkańców Ujścia Jezuickiego.
  9. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. wspomnienie o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście, który znał św. ojca Pio, o rzezi wołyńskiej
  11. Bóg zapłać Zofii Myślińskiej z Biskupic, Marcinowi i Wandzie Kopeć z USA za ofiarę na kościół.
  12. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Biskupic – Zofia, Stanisław Wcisło,
    z Gręboszowa – pewna rodzina, pewna osoba, rodzina z Kanady, Aniela, Józef Daneccy,
    z Woli Gręboszowskiej – Józef Brzyś, pewna osoba,
  13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragnę przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.