1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dziś Msza św. popołudniowa o godz. 14.00. Udział w niej weźmie pani ambasador Chorwacji w Polsce Andrea Bekić, przedstawiciele władz stolicy Chorwacji Zagrzebia. Będzie straż honorowa Wojska Polskiego i w małym składzie Orkiestra Wojskowa.
  2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Do wtorku o godz. 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.
  3. Jutro w poniedziałek o godz. 9.30 odbędzie sie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjom. Zbiórka odbędzie się przed magazynem zbożowym na placu gminnym w Gręboszowie.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie AK naszej parafii.
  5. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. O godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum, a później Msza św. i nowenna MB Gręboszowskiej. Zapraszam młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy.
  6. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny i o wyniesienie Stefanii Łąckiej na ołtarze o godz. 10.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Uroczystościom naszym będzie przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa.
  7. Zapraszam do wzięcia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie ? Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam warto poczytać.
  8. Bardzo dziękuje Panu Janowi Pyrczakowi i całej rodzinie za piękne przygotowanie cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. Zechciejmy wynosić wszystkie śmieci na miejsce do tego przeznaczone.
  9. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Biskupic – Ruchwowie, Zenobia, Mieczysław Sobota,
    z Gręboszowa – Katarzyna, Łukasz Garbarz,