1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
  2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adorację proszę Róże Różańcowe i mieszkańców z Zawierzbia.
  5. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  6. W I sobotę różaniec o godz. 6.30, a później o godz. 7.00 Mszy św. roratna.
  7. W sobotę po roratach spotkanie DSM, lektorów i ministrantów ze św. Mikołajem.
  8. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  10. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy o św. Karolu de Foucauld, o własnoręcznym robieniu adwentowych kalendarzy, a w „Małym Gościu Niedzielnym” o 8 – letnim Tymoteuszu, małym  wielkim mistrzu w skokach narciarskich, jest też bezpłatny dodatek – lampion roratni.
  11. Ofiarę na elewację kościoła złożył:
    z Lubiczka – Stanisław Dubiel,