1. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  4. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
  6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 8.00 i godz. 17.00.
  7. W sobotę o godz. 15.00 w GOK w Gręboszowie spotkanie DSM i Grupy Młodzieżowej.
  8. W sobotę o godz. 15.00 w kościele w Żabnie rozpocznie się spotkanie z Panią dr Renat ą Smoleń, która o po Mszy św. wygłosi wykład „Rodzina wspólnota pokoleń”.
  9. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecam również caritasowe świece wigilijne.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. miał 15 lat, gdy zmarł. Był komputerowym geniuszem i głęboko wierzącym młodzieńcem. Być może zostanie ogłoszony patronem informatyków. Są też czasopisma dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i nowy „Promyczek Dobra” z ciekawymi wkładkami.
  11. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Biskupic – Zenobia, Mieczysław Sobota,
    z Kars – Dąbrosiowie,