1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
  3. Zapraszam do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.30.
  4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  5. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi II klasa gimnazjum, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  6. A od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
  7. W sobotę spowiedź parafialna przed świętami od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00.
  8. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie Grupy Młodzieżowej.
  9. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. po raz pierwszy można było sfotografować i pokazać światu miejsce, gdzie dokonał się cud Zmartwychwstania, o nowych lekturach szkolnych w klasach od 4 do 8.
  11. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
     z Biskupic – Dąbrosiowie,
     z Kars – Bojkowie, pewna rodzina,